E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Soreca: Nga 1 korriku, hiqet tarifa Roaming në vendet e Ballkanit Perëndimor

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca bëri me dije se duke filluar nga 1 korriku i këtij viti, qytetarët e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Shqipërinë, do të kenë zero tarifë për Roaming.

Ai u shpreh se qytetarët e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë vetëm diçka në mendje, që të mbajnë celularin të karikuar.

Ndër të tjera, Soreca informoi se ky projekt është financuar nga Bashkimi Evropian dhe mundësuar nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal.

“Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, përfshihet dhe Shqipëria! Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra, qëndroni të karikuar! Ky projekt është financuar nga Bashkimi Evropian dhe mundësuar nga rccint”, shkruan Soreca në rrjetin social, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...