Politikë

“Simbol i përmbysjes së komunizmit”, Kryemadhi takon ish-presidentin e Polonisë


               Publikuar në : 22:50 - 16/11/19 L M

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi takoi sot politikanin, disidentin polak dhe nobelistin e paqes, Lech Valesa.

Kryemadhi ka shpërndarë në profilin e saj foton me liderin e lëvizjes Solidarnos Lech Valesa. Ndërsa shkruan që ai është shembulli që tregon se diktaturat përmbysen.

“Takim shumë i veçantë me Lech Valesa. Me simbolin e përmbysjes së komunizmit në Poloni, drejtuesin e sindikatave Solidarnosh dhe ish-Presidentin e Polonisë.

Një shembull i jashtëzakonshëm se si përmbysen diktaturat qofshin edhe të forta në aparencë”, shkruan Kryemadhi.

Kryemadhi takim me senatorin amerikan, ja për çfarë diskutuan

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT