E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Si hapen sot gazetat sportive europiane, 11 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Na ngjyrosni me blu
 • E dielë luanësh
 • Tenis/ Beretini provoje

Corriere dello Sport

 • Një dashuri kaq e madhe/ Të gjithë bashkë për Italinë
 • Ora 15:00 Mateo (Beretini) sfidon Xhokoviçin (finale Uimbëlldoni)

AS:

 • Uembli zgjedh mbretin
 • Mbappe, Madridi nuk do të ushtrojë presion

Mundo Deportivo:

 • OK teknik
 • Uembli pret mbretin e ri
 • Barty mbretëreshë në Uimbëlldon

L’Equipe:

 • çaj apo kafe? Angli-Itali 21:00
 • Barty mbretërore

Daily Star:

 • Forca Angli
 • Moment çezari/ Një komb krenar po shikon

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...