E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Shpërthen një kamion bombë në Afganistan, akuzohen talebanët

Një kamion bombë ka shpërthyer në provincën Nangarhar të Afganistanit, dhe ka shkaktuar 15 viktima dhe dhjetëra të plagosur.

Sipas të dhënave të qeverisë numri i viktimave pritet të rritet edhe më tej për shkak të gjendjes së rëndë të shumë të plagosurve.

Ky shpërthim ndodhi në një kohë që dhuna vijon të rritet pavarësisht bisedimeve për paqe që po zhvillohen mes qeverisë dhe talebanëve në Katar.

Deri tani asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë e sulmit, ndërkohë që autoritetet akuzojnë drejtpërdrejt talebanët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...