E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Shira të rrëmbyeshëm në Francë dhe Itali, zhduken 19 persona

Një stuhi e fuqishme goditi Francën jugore dhe Italinë veri-perëndimore, si pasojë e së cilës një person ka humbur jetën dhe 19 të tjerë janë zhdukur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se stuhia ‘Aleks’ solli erëra të forta dhe shi të rrëmbyeshëm që ka shkaktuar përmbytje të mëdha.

Personi që ka humbur jetën është një zjarrfikës italian në Luginën Aosta, ndërsa 17 persona kanë humbur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...