E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Shpenzimet e Kongresit dhe mitingut të PS-së, ish-deputeti nxjerr shifrën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka akuzuar qeverinë për shpenzime marramendëse vetëm për ditën e djeshme, ku u mbajt Kongresi dhe mitingu i Partisë Socialiste.

Sipas Strazimirit, vetëm dje janë shpenzuar 1.5 milion euro, pra sa 31.250 paga të ndihmës sociale.

Teksa publikon këtë shifër, Strazimiri u referohet ekpertëve, por nuk citon emra konkretë.

“Pafshi në ëndërr “zgjedhje” pasanikësh”, ironizon në mbyllje të postimit ish-deputeti.

Postimi i plotë:

Vetëm kostoja e ditës së sotme, ditës së parë “elektorale” të partisë-shtet në shtetin më të varfër të Evropës, sipas profesionistëve të eventeve është jo më pak se 1.5 milionë euro!

KOSTO, pa fitimin!

Vetëm sot, partia-shtet ka shpenzuar sa 31.250 paga të ndihmës sociale, apo sa i gjithë buxheti vjetor i Spitalit më të ngarkuar të Shqipërisë…

NË VETËM 1 DITË … “elektorale” …

“Standard” të ëmbël…pafshi në ëndërr “zgjedhje” pasanikësh!!!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...