E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
1.5 C
Tirana

60 vjet të martuar, Hurma i bën Fadilit surprizën e veçantë

Një histori dashurie nga ato si në përralla ka qenë historia e sjellë mbrëmë nga emisioni “Dua të të bëj të lumtur”.

Hurma i ka bërë një surprizë mjaft të veçantë bashkëshortit të saj, Fadilit, me të cilin është e martuar prej 60 vitesh.

Të martuar në moshë tepër të re, mes tyre lindi një dashuri që i ka rezistuar kohës. Hurma rrëfeu dashurinë që Fadili ndiente për të, kujdesin që shfaqte ndaj saj dhe se asnjëherë nuk kishte pasur debate dhe zënka midis tyre. Madje Fadili bëhej xheloz dhe ndiente mungesën e saj kur Hurma nuk ndodhej në shtëpi. Ajo tregoi se nuk ishin ndarë asnjëherë dhe se kudo që udhëtonin, ishin nën shoqërinë e njëri-tjetrit.

Për të falënderuar Fadilin për të gjitha këto vite që ai i kishte falur plot me lumturi dhe që kishte qenë një bashkëshort dhe baba i denjë, ajo e ftoi në emision.

“Kemi rritur sëbashku 7 fëmijë dhe të falënderoj që më ke qëndruar pranë dhe më ke bërë të lumtur. Sot të kam ftuar që të të festoj 80-vjetorin e lindjes që ta kesh kujtim nga unë dhe nga fëmijët”, tha ajo.

Në fund, moderatorja Arbana Osmani kishte rezervuar një surprizë për çiftin, një udhëtim në qytetin e Stambollit. Surpriza e fundit që programi kishte rezervuar për Fadilin ishte festimi i 80-vjetorit të lindjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...