E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Sherri mes ortakëve/ Pronarja e tokës: Kanë shitur hyrjet nga dy-tre herë

Dita e sotme nisi me një sherr mes dy ortakëve të një firme ndërtimi, ku njëri nga ata mbeti i plagosur dhe tjetri është arratisur.

Sherri i ndodhur mes tyre ka bërë që afati përfundimit të objektit në ndërtim të shtyhet. Kjo shtyrje ka zemëruar banorët e pallatit, që kanë blerë hyrje te pallati që po ndërtohet.

Jemine Durishti, pronare e një pjesë të tokës ku është ndërtuar pallati, ka thënë për “Abc News” se biznesmenët kanë për t’i dhënë 4800 euro.

Ajo gjithashtu shtoi se dy biznesmenët i kanë shitur hyrjet nga dy ose tre herë, dhe se Albert Allmuça nga i cili ajo pret pagesën, është i “mbytur” në borxhe.

“Kam 4.800 euro për të marrë. Kam tre muaj që vij e ai mshifet. Më thotë do t’i jap, se jam gjysh, se do marr kredi, unë i du se do shtrohem në spital. Me Bertin (Albert Allmuça) e kam konfliktin.

Kushedi sa njerëzve u ka marrë lekët dhe s’ua ka dhënë. Të gjithë, i ka shit nga tre herë një hyrje. Është mbyt në borxhe. Kushedi sa borxhe ka për të dhënë. Nuk kam fuqi për të shkuar në polici, jam e sëmurë”, ishin fjalët e Jemine Durishtit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...