E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Sherr dhe ‘luftë’ për 85 mijë eurot/ Detaje të reja për vrasjen e çiftit Pasho

Të tjera detaje janë zbardhur rreth vrasjes së çiftit shqiptar, pasi ditët e fundit u supozua se Shpëtim dhe Teuta Pasho mund të kishin një shtëpi të dytë në Itali.

Banesa gjendet në një pallat në rrethin Novoli, ku mund të kenë jetuar gjatë qëndrimit në Itali. Çifti Pasho mund të ketë jetuar atje gjatë qëndrimit të tyre në Itali. Deri tani ishte menduar se Shpëtimi dhe Teuta, që nga mbërritja e tyre, kishin qëndruar në vijimësi në Rrugën “Pantano”, në banesën e Elonës, e dashura e djalit të tyre Taulantit. Realiteti është mbase i ndryshëm, shkruan “La Republica”.

“Çifti ishte në zonën e Novolit”, tha avokati i Elonës. Ndërsa më 2 nëntor, ajo drekoi vetëm me partnerin e saj në shtëpinë e tyre në përmes Pantano ku jetonin. Gjithashtu vajza e tij Viktoria Pasho, duke folur me mediat shqiptare, sugjeron se kishte një shtëpi tjetër.

Sipas vajyës, çifti kishte shkuar në Castelfiorentino në fund të tetorit për të qenë me të dhe motrën e saj Dorina. Të shtunën më 31 tetor, ata kaluan kohë së bashku ku në mëngjes bënë një shëtitje rreth sheshit të qytetit. Ditën tjetër çifti u largua. Ata morën një tren për të arritur në Firence.

“Ne nuk e dimë nëse do të shkonin në apartamentin ku jetonin apo tek partnerja e vëllait tim”, tha ajo.

Çifti u gjet i masakruar në katër valixhe të ndryshme pranë burgut ku po qëndronte në paraburgim djali i tyre. Nga ky moment mospërputhjet janë të shumta. Viktoria raporton se prindërit kishin një grindje të ashpër mes tyre pasdite.

Shpëtimi madje i kishte telefonin celular Teutës, ndërsa shkaqet e sherrit mbeten të paqarta. Më vonë ata do të takoheshin me Elonën, thotë Viktoria, por ajo nuk mund të specifikojë në cilën pjesë të qytetit. “Ajo nuk i pa prindërit atë ditë, ose më parë“, shtoi avokati i Elonës. Megjithatë, më 2 nëntor, vetëm e dashura e tij mirëpriti Taulantin. Po atë ditë, familjarët humbën të gjitha gjurmët me çiftin Pasho.

Lexo edhe :   Itali/Shkencëtarët në alarm, kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme
Lexo edhe :   Itali/Shkencëtarët në alarm, kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Ekziston fakti që Taulant Pasho, i cili ndodhet i burgosur në Zvicër mund të jetë dëshmitar kyç që mund të zbardhë vrasjen pasi prindërit kishin një shumë të madhe parash me vete.

“Babai im kishte pasur një aksident të rëndë automobilistik, ai duhej të merrte 85,000 euro por kishte vetëm 45,000 euro dhe 5,000 mi dha për të blerë një makinë, të tjerat i mori me vete”, tha Viktoria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Cov*d

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...