E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Dëmtim i çuditshëm, lojtari lëndon qafën pasi godet topin me kokë (Video)

Një dëmtim i çuditshëm i habiti të gjithë ata që ndiqnin dje ndeshjen e kampionatit zviceran Basel-Sent Galen.

Mbrojtësi i majtë i Bazelit, Raul Petreta dëmtoi qafën teksa goditi topin me kokë në minutën e 45-të të pjesës së parë.

Edhe pse nga pamjet shikohet që ai nuk ka pësuar goditje të fortë nga kundërshtari, lëvizja e qafës mund të ketë shkaktuar bllokim të saj.

Stafi mjekësor ndërhyri në fushë dhe 23-vjeçari italian vendosi qafore për t’u dërguar në spital. Fatmirësisht, gjendja e tij paraqitet e stabilizuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...