Futboll

Shënoi eurogol, portieri feston si i ‘çmendur’ para tifozëve të gabuar (Video)

               Publikuar në : 20:30 - 12/01/19 Enno

Një gol i jashtëzakonshëm vjen nga Premiership i Irlandës së Veriut, ku një portier ka shënuar që nga gjysmë fusha e tij. Eliot Morris i ekipit Glentoran, goditi me forcë, dhe kapi të papërgatitur kolegun Glen Gallager.

Topi mjaft i lartë, shoqëruar edhe me diellin që i binte në sy Gallagerit, bënë që të mos e kontrollonte dot sferën, dhe i rrëshqiti nga duart. Goli erdhi në minutën e 11-të të takimit, që i çoi edhe shifrat në 2-0.

Morris, më pas filloi të vraponte anës fushës si i çmendur, për këtë gol të shënuar, por duke kaluar para tifozëve udhëtues, një gjest që u prit jo mirë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT