E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Shënohet viktima e parë nga zjarret në Shqipëri

Situata me flakët e zjarrit ka marrë përmasa tragjike në Shqipëri, ku është shënuar viktima e parë. Për fat të keq, një person është djegur i gjallë. Nga vatra e zjarrit në fshatin Asim Zeneli në Gjirokastër, ka ndërruar jetë 60-vjeçari Andrea Haxhiaj.

Ai ndodhej në banesën e tij në fshatin Asim Zeneli bashkë me të shoqen, në momentin që janë përfshirë nga flakët.  Viktima ka qenë duke u përpjekur të shuajë flakët, që po i afroheshin banesës.

Ndërsa bashkëshortja e 60-vjeçarit ka pësuar dëme të mëdha në trup e fytyrë, për shkak të flakëve që u ka përfshirë banesën. Ajo ndodhet në spital, në gjendje të rëndë për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...