E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Sekuestrohet 2.2 ton kokainë, kaloi ‘pa u pikasur’ në portin e Durrësit

Në sajë të një bashkëpunimi me policinë shqiptare, kosovare dhe atë italiane, është sekuestruar një sasi e konsiderueshme lënde narkotike.

2. 2 ton kokainë janë kapur në Kosovë. Kokaina ka kaluar në portin e Durrësit në kontenierë me banane, që kishte ardhur nga Italia.

Operacioni ka qenë në ndjekje nga policitë e tre palëve, dhe mbahej nën vëzhgim prej kohësh. Sasia e sekuestruar e kokainës kap vlerën e 6 miliard eurove.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...