E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

S’do ta besoni/ Zbulohet shuma marramendëse që Maradona shpenzonte në muaj

Pas vdekjes së legjendës së futbollit Diego Armando Maradona, familjarët janë në gjyqe për ndarjen e pasurisë. Pak ditë më parë u bë publik fakti se i ndjeri, kishte përjashtuar nga testamenti tre nga familjarët e tij.

Bëhet fjalë për ish-gruan Claudia Villafane dhe dy vajzat Dalma dhe Giannina. Gazetarët kanë treguar edhe përmbajtjen e dokumentit të redaktuar nga ish-Pibe de Oro në 2016-ën në Dubai. Marrëdhëniet mes Maradona-s dhe vajzave të tij, nuk ishin aspak të mira.

Sakaq, Maradona njihej edhe për bamirësitë e tij të shumta, ndërsa po mbante me ushqim çdo muaj 50 familje. Ai shpenzonte 100 mijë euro në muaj për t’u siguruar bazën materiale të jetesës atyre, por vdekja e tij ka sjellë edhe mjerimin e tyre.

Së fundmi, në televizionin “America TV”, Jorge Rial hodhi dritë mbi pasurinë që la pas legjenda e futbollit.

“Shpenzonte rreth 100 000 euro në muaj. Çdo muaj, nga llogaria e Maradonës dilte pak a shumë kjo shifër. Thonte shpesh se mbante me bukë 50 familje. Pse po e them këtë? Sepse, nga tani e tutje, dikush duhet të vazhdojë të japë këtë shifër”, tha Rial, duke iu drejtuar kështu të gjithë fëmijëve që Maradona nuk ka njohur, dhe që sot po kërkojnë pjesë nga trashëgimia e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...