Sarandë / Po mbushnin një pjesë bregdeti me inerte, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar dy shtetas pasi u kapën duke mbushur një hapsirë ujore me materiale inerte në bregdetin e Sarandës, më saktësisht në lagjen nr. 3

Në kuadër të luftës kundër krimeve mjedisore është bërë ndalimi i katastrofës dhe arrestimi i këtyre dy shtetasve në kushtet e flagrancës.

Njëri prej tyre ishte porositësi ndërsa i dyti ishte drejtuesi i mjetit të punës.

Polica ka arrestuar në flagrancë të shtetasit me iniciale F. M., 40 vjeç dhe I. B., 56 vjeç, banues në lagjen nr. 3, Sarandë.

“Nga veprimet e para hetimore rezultoi se shtetasi F. M. kishte marrë një kamion që drejtohej nga shtetasi I. B. dhe nëpërmjet tij po mbushte një hapësirë ujore në afërsi të bregut të detit, me qëllim ndërtimin e një moli.

Arrestimi i tyre u bë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme”