E shtunë, 30 Maj, 2020
12 C
Tirana

“Rri e rri dhe zihem me gruan”, Cekja rrëfen periudhën e izolimit

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit, nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë

Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë,...

Imagjinata e djallëzuar e Ardi Veliut kalon pritshmëritë/ E ëma e djalit të dhunuar: Jam aktore

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka kaluar çdo kufi me publikimin e një video-je personale, si një masë për të mbrojtur efektivët...

Karantina nuk është përjetuar mirë nga të gjithë. Sikundër ka edhe nga ata të cilët e kanë shijuar pa masë izolimin që na ofron kjo periudhë pandemie. Aktori i humorit Sejfulla Myftari, i njohur nga të gjithë si Cekja, ishte së fundmi në një lidhje direkte për emisionin “Shqipëria ime”. Ai ka treguar se nuk është mësuar të qëndrojë kaq gjatë në shtëpi, ndaj edhe zënkat me gruan nuk mungojnë.

Cekja po e kalon karantinën me bashkëshorten dhe me djalin. Aktori shprehet se ndonëse ka 40 vite me gruan, sërish zënkat nuk mungojnë mes tyre. Ai ka treguar ndër të tjera se nuk angazhohet për të bërë punë shtëpie. E ndërsa marrëdhëniet me ushqimin duket se i ka mjaft të mira. Izolimi ka dhënë efektet edhe tek konsumimi i tepër i ushqimeve, për të cilën ai thotë se nuk i ka vendosur vetes orare.

“Me gruan zihem, s’kam ça të bëj tjetër. Rri, rri, zihem me gruan. Tashmë më është bërë si motër, kam 40 vite me atë. Nuk bëj punë shtëpie, nuk ia them fare. Për çfarë ta ndihmoj unë në shtëpi? Gruaja në shtëpi, unë gjellë nuk bëj. Deri te sallata jam.

Lexo edhe :   Bilanci/ Ministria e Shëndetësisë tregon numrin e rasteve të reja me koronavirus

Nuk ka shanse të laj enët, i thyej. Të rrish në shtëpi, vetëm bukë të hahet. Dhe në 12 të natës ha bukë. Kam shtuar ja një gjysmë kile këto kohë, jo më shumë”, ka treguar Cekja.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Doni të lëvizni nga një qytet në tjetrin? Rama: Ja si do të jetë fundjava e fundit me zonat e kuqe

Kryeministri Rama ka përcjellë informacionet e radhës, se si do të vijohet nga sot pas masave lehtësuese ndaj COVID-19. Kreu i qeverisë ka treguar...

“Zgjedhorja”, orët e fundit të afatit

Nesër është afati i fundit që vetë palët vendosën për miratimin e Reformës Zgjedhore. Përpos faktit që kërkon që rolin e Kolegjit Zgjedhor ta...

Liri për të gjthë këtë fundjavë, ja çfarë nuk na lejohet

Ndryshe nga sa na ishte kthyer në një normalitet orari, tashmë mund të dalim lirisht pa këtë rregull që na e imponoi koronavirusi. Për herë...

Rikthim në normalitet/ Çfarë ndryshon nga 1 qershori

Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, komunikoi një ditë më parë lehtësimet pas shpërthimit të epidemisë. Duke filluar nga sot, nuk do të ketë kufizime oraresh...

Përplasjet mes presidentit Meta dhe Parlamentit, çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’

Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e...
WhatsApp KONTAKTO TT