E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Rrëfehet Tare: Punoj si drejtor dhe mendoj si futbollist

Prej vitit, 2008 Igli Tare punon si drejtor sporti i Lazios.

Ai ka folur për Lazio Style 1900… rreth futbollit, pasionit të tij të madh.

“Kam qenë gjithmonë i bindur që do të vazhdoja të isha pjesë e botës së futbollit edhe pasi të tërhiqesha si futbollist, por nuk e kisha të qartë nëse do të vijoja si drejtues apo si trajner. Jeta ime do të mbetej e lidhur me futbollin.

Ky sport ka qenë një pikë referimi për mua dhe, kur isha lojtar, e mendoja ndryshe nga të tjerët.

Kisha interes për atë që ndodhte jashtë fushave, më intrigonte mënyra se si menaxhohej një klub dhe diçka e tillë më ka ndihmuar shumë në karrierë.

Kur nisa rrugën e drejtuesit, mendoja se doja të promovoja veten.

Kisha një eksperiencë të rëndësishme dhe i premtova vetes se nëse do të punoja si drejtues sportiv, do të vijoja të mendoja si një futbollist aktiv.

Kjo më ka ndihmuar shumë, sidomos në momentet e vështira”, u shpreh Tare, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...