E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Ish-kryebashkiaku i Kamzës njëherazi kreu i PD-së për këtë zonë elektorale Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga detyra, ndërsa mësohet se ai do të jetë pjesë e listave të garës parlamentare në zgjedhjet e ardhshme.

Me ndryshimet e reja statutore, por edhe në bazë të udhëzimeve që janë dhënë nga drejtuesit e PD-së, nuk lejohej që një funksionar të përfshihej në listat e kandidatëve për deputetë pa hequr më parë dorë nga detyra që mbante, kështu, Mziu ka hequr dorë nga drejtimi i Degës së Partisë Demokratike në Kamëz.

Kjo nuk është dorëheqja e parë që ndodh në radhët e PD-së për të njëjtën arsye, pasi kujtojmë se në Fier dhe dorëheqjen Luan Baçi dhe në Korçë Andrea Mane.

Në lidhje me emrat e rinj që do të zënë pozicionet drejtuese të degëve të PD-së, pritet të zgjidhen së shpejti ku do të jetë pjesë e një gare brenda anëtarësisë, shkruan “faxweb”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...

Greqi/ Bullgari rrëmben me forcë dhe përdhun*n pastruesen shqiptare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Greqi sipas mediave greke. Raportohet se një pastruese me shqiptare është përdhunuar nga një...

Administrata Biden zëvëndëson fjalën ‘nënë’ me ‘person që lind’ në dokument

Kërkesa për buxhetin e vitit fiskal 2022 të administratës së Biden, e publikuar më herët në qershor, prezantoi termin "njerëz që lindin" për të...