E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Ronaldo premton besnikëri dhe nis pushimet: Do të kthehemi më të fortë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Eliminimi nga Champions League i Juventusit ka lënë një shije të hidhur dhe për sulmuesin portugez Cristiano Ronaldo, i cili në ndeshjen e dytë ndaj Lyon shënoi dy gola, të cilët nuk mjaftuan për ta kaluar Zonjën e Vjetër në fazën e ¼.

Përmes një postimi në Instagram, CR7 premtoi në një farë mënyre besnikëri ndaj ngjyrave bardhë e zi dhe për të paktën një sezon dhe u shpreh se vitin e ardhshëm duhet të përmbushen kërkesat e tifozëve që kërkojnë më shumë nga ekipi, shkruan “A2”.

“Ky sezon mbaroi për ne, më vonë se zakonisht, por më herët nga sa prisnim. Tani është koha për të reflektuar, për të analizuar sepse mendimi kritik është e vetmja mënyrë për t’u përmirësuar.

Një klub i madh si Juventusi duhet të mendojë gjithnjë si më i miri në botë, të punojë si më i mirë dhe vetëm në këtë mënyrë ne mund ta quajmë veten si një ndër klubet më të mirë dhe më të mëdhenj në botë.

Fitorja e Serie A në një vit kaq të vështirë është diçka për të cilën jemi të gjithë krenarë. Personalisht shënimi i 37 golave për Juventusin dhe 11 për Kombëtaren Portugeze është diçka që bën ta shoh të ardhmen me ambicie dhe dëshirë për të vijuar për të bërë sa më mirë çdo vit. Por fansat kërkojnë më shumë prej nesh.

Shpresojmë që këto pushime të na lejojnë të marrim vendimet më të mira për të ardhmen dhe të rikthehemi më të fortë dhe më të angazhuar se çdo herë”, shkruan Ronaldo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkencëtarët: Të dhëna të reja për ujë në Hënë

Për një kohë të gjatë Hëna konsiderohej si e thatë. Por shkencëtarët në provat e magmës, të sjella në Tokë prej astronautëve, zbuluan molekulat...

Në Itali qarkullojnë 5 variante të COVID-19

Një studim i fundit kryer nga shkencëtarët, ka dalë në përfundimin se në Itali qarkullojnë 5 variante të COVID-19. Një studim i Task Forcave...

Presidenti ka shpallur sekret shtetëror “krimin” e tij

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka gjetur zgjidhjen e vetme që ka çdo hajdut i fortë, kur kapet me presh në duar. I vënë para...

Detajet/Arrestohen “policët” që terrorizuan familjen në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbardhur në kohë rekord tentativën për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë. Nga ana e policisë janë arrestuar pesë autorët e...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...