E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria fiton tre pozicione, Kosova në vend-numëro

Fitoret në dy ndeshjet e nëntorit për Ligën e Kombeve i dhuruan Shqipërisë vendin e parë në grup, por edhe një impakt pozitiv në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga Edi Reja ka fituar tre pozicione duke u ngjitur në vendin e 66.

Shqipëria mundi në fillim Kazakistanin dhe më pas Bjellorusinë. Nuk ka ndryshime për pozicionin e Kosovës, që vazhdon të mbajë vendin e 117.

Nuk ndryshon për këtë muaj as kryesimi. Belgjika vazhdon të mbajë vendin e parë, e ndjekur nga Franca dhe Brazili.

Në bazë të kësaj renditjeje, është bërë edhe vendosja e kombëtareve në vazot përkatëse të shortit të kualifikueseve për Botërorin 2022.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...