Real Madrid, Serxho Ramos stopon 1 muaj, humb Barçën dhe Liverpulin

Serxho Ramos gjatë angazhimeve të tij me kombëtaren e Spanjën në kualifikueset e botërorit ‘Katar 2022’ ka pësuar një dëmtim të muskulit në bicepsin e brendshëm të këmbës së tij të majtë.

Siç raportojnë mediat spanjolle pranë klubit madrilen kapiteni i ‘blancos’ do të duhet të qëndrojë jashtë për të paktën një muaj dhe për këtë arsye do të humbasë ‘El Classicon’ më 10 prill kundër Barcelonës dhe dy ndeshjet e Champions League kundër Liverpulitl, të planifikuara për në 6 dhe 14 Prill.