“Rama i mërzitur, e refuzuan kandidatët e Përputhen”/ Shehi replikon me Brrylin

Të hënën e 8 marsit, partitë politike dërguan në Komisonin Qendor të Zgjedhjeve (KQZ), listën e kandidatëve për deputetë, të cilët do të garojnë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në listat e Partisë Demorkatike, disa prej aleatëve të kryedemokratit Lulzim Basha, janë në vende të sigurta, si në rastin e kreut për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi.

Ky i fundit, u tall ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama, kur bëri krahasimin midis tij dhe Belinda Ballukut për qarkun e Tiranës.

Në lidhje me këtë, Shehi ka bërë një replikë në faqen e memeve ”Brryli Broadway”, pasi i kishte kërkuar në një postim, që të mos i kthente përgjigje kreut të qeverisë.

Pjesë nga biseda:

Brryli Broadway: Merpo fjalët e tuja janë si uji i pakët! Mos i kthe xhevap i cope mu*i që gjithë jetën e vet ka hec me parimin që druni ka dalë prej xhenetit.

Dashamir Shehi: Brryli Broadway, nuk ia marr për të madhe shumë akuzat Ramës se e di se është i mërzitur që as kandidatët e ‘Përputhen’ nuk kanë pranuar t’i hyjnë në listat e kandidatëve për deputetë. Rama i ftoi me shpresën se klikimet dhe pëlqimet do t’i përkthehen në vota, se ia pa njëherë hajrin famës në vitin 2007. Xhevap duhet me i kthy, se budallait kur s’i kthen xhevap kujton se të ka lënë pa tekst.