E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Rama flet për programin e ri qeverisës në Kuvend, Basha i ‘shqetësuar’

Gjatë seancës së sotme plenare, kreu i PD-së Lulzim Basha është parë i shqetësuar. Në kohën kur kryeministri Rama ka qenë duke prezantuar pikat e platformës, Basha është parë duke komunikuar me telefon. Nuk dihet se me kë po fliste apo çfarë kishte ndodhur që Bashës iu desh ti përgjigjej telefonatës në mes të seancës.

Nga ana tjetër, Berisha ka nisur të gjitha lëvizjet e tij për të bërë referendum në PD, në mënyrë që të rrëzojë vendimin e përjashtimit të tij nga Lulzim Basha, pasi sipas tij, është cënuar sovraniteti i PD-së.

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, nis sot aksionin politik kundër Lulzim Bashës.

Berisha do të takojë anëtarët e Partisë Demokratike në Tiranë, dhe do të mbledhë firmat për të kërkuar referendum për vendimin individual të Lulzim Bashës, për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i partisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...