E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

“Provokimi im, nuk ishte i rastësishëm”, Evi Kokalari “ngacmon” sërish Bashën

Aktivistja Evi Kokalari ka reaguar në lidhje me padinë që kryedemokrati Lulzim Basha paralajmëroi pak ditë më parë, se do të hapte kundër saj. Aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari hodhi akuza mbi kryedemokratin Basha, se ka ‘shitur’ Sali Berishën për të mbyllur dosjen e tij që kishte në SHBA, sa i përket lobimit rus.

Kujtojmë këtu se nga “Foltorja” e Sali Berishës në Durrës, Kokalari tha se Lulzim Bashës i është hequr viza amerikane për 2-3 vjet, por që tani më, me përjashtimin e Berishës, atij i janë hapur dyert për të shkuar në Amerikë.

Por edhe Basha reagoi në kohë reale. PD, me anë të një deklarate mohoi akuzat e Kokalarit dhe bën me dije se do ta padisin atë për shpifje. Në kundërpërgjigje, ajo hedh kunjën e radhës, duke lënë të nënkuptuar se Basha ka dosje. Ajo sjell në kujtesë faktin se avokatët e kanë këshilluar Bashën për padinë. Ndodhur në këto kushte, ajo thotë se provokimi i saj nuk ka qenë i rastësishëm.

Statusi

Dëgjova se tek zyrat e Kryesisë së Partia Demokratike e Shqipërisë, të gjithë po distancohen dhe asnjë s’po e merr përsipër postimin e kësaj deklarate.

Gjithashtu, avokatët e paskan këshilluar Lulin që po bëri padi ndaj meje, i hapet pikërisht ajo dosja për të cilën Luli më akuzon si ‘spekulante politike’.

Provokimi im mund të mos ishte i rastishëm. Mënyra se si Luli ra brënda, ishte fatale.

Frika e Lulit për rihapjen e dosjes, vërteton se ato çfarë thashë publikisht, janë fakte prej të cilave Lulzimi ka frikë.

Lexo edhe :   Kriza e Partisë Demokratike ka emër

Fatkeqësisht, i vetmi spekulant politik në këtë rast, mbetet Lulzim Basha.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...