E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Presidenti Meta: “Kujt nuk i pëlqejnë dy gishtat unë ngre dhe grushtin”

Ilir Meta: “Kujt nuk i pëlqejnë dy gishta unë ngre edhe grushtin, por grushti është i popullit. Dy gishtat janë simbol i fitores së kushtetues dhe vendosmërisë për të forcuar themelet e republikës sot përmes votës së lirë.

U njoftova që kishte nja dy problematika teknike thuhet. Shpresoj të jenë teknike. Do njoftojmë KQZ që të merren masa.

Fola në telefon me Sorecën dhe i kërkova që të përqendrohen këtu për të vëzhguar procesin për të parandaluar cdo incident që mund të dëmtojë procesin në Elbasan, sepse arsye ka nëse i referohemi ngjarjes të disa ditëve më parë, për të cilën nuk kemi asnjë sqarim shterues”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....