E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Pollo: Rama po izolon Shqipërinë, Merkel nuk e takon as si kreu i OSBE

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Për ish-deputetin e PD Genc Pollo, kancelarja gjermane Angela Merkel, nuk e takoi kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit është bërë i papranushëm në Berlin megjithëse është kreu aktual i OSBE.

Kjo sipas tij, për shkak të kriminalizimit të politikës, drogës dhe korrupsionit nën qeverisjen socialiste.

Genc Pollo: ”Raportet e këqija për kriminalizmin e politikës, droga, korrupsoni, përqëndrimi i pushtetit, ka bërë që në Berlin të kuptohet se çfarë përfaqëson Edi Rama. Pavarësisht nga përpjekjet titanike të Gjermanisë dhe shteteve mike përkrahëse të Shqipërisë, me gjërat që ka bërë Edi Rama, për të mbajtur pushtetin, përceptohet si sabotues i kauzës së vet. Edi Rama ka shkuar si kryetar i OSBE është për të qeshur pak, dhe në një cilësi të tillë, në kohën që Evropa ka krize të madhe në Bjellorusi, prapë të mos ta presë, tregon që është bërë i paparanueshëm për Berlinin dhe jo vetëm. Po e çon Shqipërinë në izolim total.”

Për Ora News, Pollo tha seRama ka vepruar në të kundërt me atë që është kërkuar nga Bundestagu për çeljen e negociatave.

Lexo edhe :   Rama në Slloveni: Diskutime mbi planin e investimeve të BE në B. Perëndimor

Genc Pollo: ”Gjermania duke qenë ekonomia më e madhe në Europë, ka një rol lider në BE, dhe përsa i përket Ballkanit dhe Shqipërisë, ka një rol primar. Ju përmendet raportimin e Berlinit që veçon dy zhvillime të fundit, në fakt janë probleme të akumuluara që e kanë bërë Ramën të papranueshëm në Berlin. Bundestagu vendosi 15 kushte nga të cilat 6 duhen plotësuar për të çelur konferencën ndërqeveritare. Nga këto kushte, primare janë reforma zgjedhore, dhe një ligj për mediat në përputhje me opinionin e Venecias. Në të dyja rastet, Edi Rama ka bërë të kundërtën. Në çeljen e negociatave, ai ka bërë rolin e sabotuesit.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...