Stil

“Po na dalin të gjithë intelektualë”, Kastro Zizo nuk përmbahet nga të sharat


               Publikuar në : 11:47 - 14/11/19 M S

Shumë emra të rinj ka sjellë librat e tyre në panairin e librit. Por siç duket, kjo pjesëmarrje masive e shumë emrave të show-bizzit shqiptar, nuk i është dukur shumë e përshtatshme Kastro Zizos.

Ai ka postuar një reagim mjaft të fortë në rrjetet sociale. Kastro Zizo thotë se dikur ka qenë tregu muzikor mjaft i çadorduar, e ndërsa tashmë kohët kanë ndryshuar.

Këngëtari e njëkohësisht moderatori flet për intelektualët. Këtu i referohet mjaft personazheve mediatikë, të cilët kanë botuar nga një libër së fundmi. Por për të, kjo është qesharake.

Statusi

Si ti q.. rropt muhabetit!
nga Klevis Bega
Romani i pare qe te orjenton se si duhet te kesh 50 menyra per ti q.. “rropt” muhabetit!

Ka qenë dikur tregu muzikor si puna e gjetheve; Shiteshin kur mbaronin mbarëzimin apo pjelljen…
…në verë kur vinin emigrantet dhe në dimër kur emigrantët kërkonin ngrohtësi…

Të gjithë donin të blinin dicka dhe ajo ishte muzika e nxjerrë nëpër kaseta të prodhuara nëpër bodrume gjysmë bullgare. Kohët kanë evoluar dhe tashmë jemi intelektualë!

Të gjithë kanë mundesinë të nxjerrin një herë në vit një libër të tyrin… Por tashmë, në vjeshtë, kur gjethet bien në heshtje nga maskarallëku i cdo pordhe që do të quhet intelektual Zhabe, nga pellgjet e rrënuara të një sistemi maskara qe s’ka ledhe e drita por vetëm blerje dhe shitje! Ta gëzoni “Pazarin e Librit”! T’fala!

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT