E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Përplasi me makinë dhe futi nën rrota gruan e kushëririt, Hilë Simoni: Ishte aksidentale

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën “Arrest me burg” për 50-vjeçarin Hilë Simoni, i cili akuzohet se përplasi me makinë gruan e kushëririt të tij, Katrina Hila.

Mirëpo, gjatë deklaratës së tij në Gjykatë, Simoni tha se ngjarja e ndodhur mëngjesin e 20 shtatorit në fshatin Gur i Zi ishte aksidentale. Ai tha se nuk ka konflikt me familjen e 54-vjeçares, duke theksuar se ngjarja nuk ka qenë e qëllimshme.

“Edhe djali im të ishte nuk do të kisha mundur ta shmangia aksidentin. Para një jave kam pirë edhe kafe me bashkëshortin e Katrinës, kushëririn tim, nuk kemi probleme”, tha ai para gjyqtarit.

Por, e dëmtuara pretendon se gjithçka ka qenë qëllimshme, si pasojë e sherrit për një gardh që ndante shtëpitë e tyre.

Duke folur në media, Katrina Hila tha se Hilë Simoni e ka përplasur me makinë dhe më tej i ka kaluar me rrota sipër këmbëve, madje ka tentuar ti nxjerrë edhe sytë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...