E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

PD denoncon: Korrupsion në Lazarat, po ndërtohet ujësjellës jashtë standardeve

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu thotë se qeveria po krijon korrupsion dhe cinizëm ndaj fshatit Lazarat në Gjirokastër.

Përmes një postimin ë Facebook, Shehu shkruan se në Lazarat po ndërtohet një ujësjellës jashtë standardeve, që shkatërroi dhe rrugët ekzistuese.

Sipas tij, shifrat e financimit që nuk publikohen, projekti i padiskutuar dhe dëmtimi i rrugës, janë veprime që do e gjejnë përgjigjen nga protestat e banorëve.

Postimi i Shehut në Facebook

Korrupsion dhe cinizem ndaj Lazaratit.

Po ndertohet nje “ujesjelles” krejt jashte standarteve, qe shkaterroi dhe rruget egzistuese.

Ky eshte “projekti” i fundit per ate komunitet thellesisht te nderuar, por te abandonuar e te  persekutuar nga kjo Rilindje e pa pergjegjeshme.

Cilesi mizerabel, shifra financimi qe nuk publikohen, projekt i pa diskutuar e shpallur ne komunitet…. e si mbyllje demtime te renda te rrugeve pa asnje riparim te tyre.

Dhe pa dyshim keto veprime nuk mund te mos gjejne pergjigjen tek reagimi e protestat e atyre banoreve me vlera e histori.

Korrupsion dhe cinizem ndaj Lazaratit.Po ndertohet nje “ujesjelles” krejt jashte standarteve, qe shkaterroi dhe rruget…

Publiée par Tritan Shehu sur Dimanche 11 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...