E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Pas shkarkimit si gjyqtare, gruaja e Fullanit kërkesë për pezullimin e vendimit

Pas shkarkimit nga ana e Komisionit Të pavarur të Kualifikimit, gjyqtarja Ariana Fullani ka depozituar në KPA kërkesën për pezullimin e gjykimit ndaj saj.

KPA ka pranuar kërkesën e gjyqtares Fullani dhe ka vendosur ta shqyrtojë atë në një seancë të posaçme në datën 4 nëntor.

Arjana Fullani ka ushtruar funksionin e gjyqtares së Gjykatës së Lartë në periudhën korrik 2008– korrik 2017.

Më datë 29.06.2017, Gjykata e Lartë vendosi deklarimin e mbarimit të mandatit 9-vjeçar të ushtrimit të detyrës së gjyqtares Fullani si gjyqtare e Gjykatës së Lartë.

Ariana, është bashkëshortja e ish-guvernatorit të Shqipërisë Ardian Fullani, i cili u arrestua në vitin 2014, për zhdukjen e 713 milion lekëve nga BSH.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...