E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Pas humbjes, skuadra e Serie A shkarkon trajnerin

Dështimi përballë Romës në “Olimpico” ka qenë fatal për trajnerin e Chievo Veronas, Rolando Maran, i cili ditën e sotme u shkarkua nga detyra. Drejtuesit e klubit kanë vendosur që ekipin në ndeshjet e mbetura ta drejtojë Lorenzo D’Anna, trajneri i ekipit të të rinjve. Maran, në 10 javët e fundit ka arritur 1 fitore, 3 barazime dhe 6 humbje.Maran e mori drejtimin e ekipit në 2014-ën dhe arriti ta shpëtonte nga rënia në Serie B, e më pas nënshkroi një kontratë 3-vjeçare. Në dy vitet pasuese ka qenë mjaft e lehtë për të qëndrimi në Serie A, ndërsa tani kur Chievo ndodhet në zonën e ftohtë, dy pikë larg SPAL-it që aktualisht është e treta nga fundi.

Drejtuesit e klubit italian vendosën të ndryshojnë staf për të evituar ndonjë surprizë në 3 javët e mbetura, në mënyrë që skuadra e Chievo t’i shpëtojë edhe këtë seozn nga rënia nga kategoria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...