E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Pas 14 vitesh, thyhet rekordi i Michael Schumacher në Formula 1

14 vite pasi 7 herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher fitoi për herë të fundit një garë, Lewis Hamilton ka thyer një tjetër rekord të tij.

Pas u bë piloti me më shumë Pole Position, britaniku i Mercedes ka kaluar gjermanin për numrin e fitoreve.

Me fitimin e Çmimit të Madh të Portugalisë, Hamilton regjistroi fitoren e 92-të, duke lënë pas Schumacher me 91.

Piloti britanik, është shumë pranë fitimit të titullit kampion, dhe ka mundësi të barazojë Schumacher me 7 kampionate.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...