E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Panariti ndërpret angazhimin me LSI-në, ja çfarë posti i dha Meta

Ish-ministri Edmond Panariti, njoftoi pak më herët se është tërhequr nga angazhimi në LSI. Lajmin e konfirmon vetë ai, teksa njoftoi se do të merrte një detyrë të rëndësishme.

Por lëvizja e radhës vjen nga kreu i shtetit, Ilir Meta, i cili e emëron drejtor të Kabinetit Edmond Panaritin.

Përmes një statusi në Facebook, Panariti tha se do të hiqte dorë nga LSI, për një angazhim të rëndësishëm. Ndonëse shumë shpejt u zbulua se Panariti la LSI për Presidencën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nostalgji futbolli/ Murinjo e cilësoi “më të mirin me të cilin ka punuar”

"Frenk Lampard është një njeri disi ndryshe, jo aq ekstrovert. Ai është profesionisti më i mirë me të cilin kam punuar ndonjëherë. Është...

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...