E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Pamjet e frikshme/ Ankaraja goditet nga një stuhi rëre

Kryeqyteti i Turqisë, Ankaraja, është goditur ditën e djeshme nga një stuhi e frikshme rëre.

Zyrtarët raportuan se gjashtë qytetarë u lënduan lehtë nga objekte në ajër, si pasojë e erës së fortë në Polatli dhe lagjet përreth.

Video të ndryshme të shpërndara në rrjetet sociale tregojnë momentin kur një re gjigande tymi gllabëron ndërtesat.

Drejtoria e Përgjithshme e Meteorologjisë tha se stuhia e rërës dhe shiu do të vazhdonte edhe për disa orë në kryeqytetin turk, që gjatë muajit të shkuar përjetoi një thatësirë të madhe dhe temperatura si jo zakonisht të larta.

Paralajmërime për erëra të forta dhe stuhi rëre u lëshuan edhe për provincën fqinje Kirikkale, në Turqinë Qendrore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shtoi vilat gjatë pandemisë”/ Kunati i Bashës padit për shpifje Veliajn

Erion Isufi, kunati i kreut të opozitës, Lulzim Basha, ka paditur sot për shpifje dhe fyerje kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Isufi e ka...

SHBA: Hetime mbi përgatitjet e policisë për protestën e dhunshme në Kapitol

Zyra e Inspektorit të Përgjithshëm në Departamentin e Drejtësisë, që vëzhgon mbarëvajtjen e punëve në këtë institucion, tha të premten se do të hetojë...

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...

“Në Dubai ishin 28 veta”, Fahri Balliu: Rama ka pirë verë 18 mijë euro shishja

Për botuesin Fahri Balliu, kryeministri Edi Rama nuk do arrijë të fitojë një mandat të tretë, pasi nuk ka se çfarë t’u ofrojë shqiptarëve. Duke...

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...