Operacion ‘blic’ në Durrës, në pranga 4 drejtues mjetesh

Si rezultat i kontrolleve nga ana e Policisë Rrugore, janë arrestuar katër persona në Durrës, dy prej të cilëve në kushtet e flagrancës, pasi kanë rezultuar se drejtonin mjetet në gjendje të dehur.

Ndërsa dy të tjerë janë arrestuar për shkak se duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur, kanë shkaktuar aksidente rrugore. Materialet herimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë

Durrës

Kontrolle të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore.

Si rezultat i kontrolleve janë arrestuar në flagrancë 2 drejtues mjetesh, për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Gjithashtu, janë arrestuar edhe 2 drejtues të tjerë mjetesh, të cilët duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur kanë shkaktuar aksidente rrugore.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore, evidentimin dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve të automjeteve që drejtojnë mjetin në gjendje të dehur, arrestuan në flagrancë shtetasit:

-A. T., 27 vjeç, banues në Shijak, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë Rrugore, në aksin rrugor Shijak-Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Fiat Punto” në gjendje të dehur, në masën 0.77 mg/l.

-S. I., 48 vjeç, banues në Qerret. Ky shtetas u konstatua në lagjen Nr. 17 duke drejtuar mjetin tip “Audi” në gjendje të dehur, në masën 0.97 mg/l.

-M. H., 48 vjeç, banues në Shijak. Në lagjen Nr. 13 duke drejtuar mjetin tip “Volksëagen” është përplasur me mjetin e parkuar tip “Volvo”. Pas testit të alkoolit me aparat drage rezultoi se shtetasi M. H. kishte konsumuar alkool në masën 0.58 mg/l.

-G. D., banues në Karpen. Në segmentin rrugor Maminas-Shilore, duke drejtuar mjetin tip “Fiat Seicento”, ka aksidentuar këmbësoren shtetasen N. B., e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Lexo edhe :   Policia kontroll në Durrës/ Sekuestrohen armë dhe drogë, 3 në pranga (Video)

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.