E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Nxirret nga banesa trupi i pajetë i 71-vjeçarit Lefter Zhidru në Elbasan

Është nxjerrë nga banesa për tu dërguar në morg trupi i pajetë i 71-vjeçarit Lefter Zhidru i cili u ekzekutua sot pasdite nga forcat RENEA.

Procedurat përkatëse nga policia, grupi hetimor dhe mjekësia ligjore kanë zgjatur pak pasi më herët në banesë u hodh gaz lotsjellës. Pasi ambienti u përmirësua dhe autoritetet u pajisën me maska kundragaz, trupi i Zhidrut është nxjerrë me barrelë.

Ai njihej në zonë si një njeri i dhunshëm dhe konfliktuar, si dhe ushtronte dhunë sistematike ndaj gruas Loresha Zhidros dhe vajzës Albina.

71-vjeçari ka edhe dy fëmijë në Sarandë nga martesa e parë, ndërsa ai vetë ka lindur ne Libohovë të Gjirokastrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...