E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Nuk ka fitues/ Suedia dhe Ukraina vendosin kualifikimin në shtesë

Përfundon në barazim ndeshja mes Suedisë dhe Ukrainës, sfidë e vlefshme për fazën e 1/8-ave në ”Euro 2020”. 90-minutëshi nuk përcaktoi fituesin, ndaj dhe ndeshja do të ketë edhe 30 minuta shtesë.

Ishin ukrainasit ata që realizuan të parët në minutën e 27, pas një goditjeje tepër të saktë nga ana e Zinçenkos.

Ai arriti të shftyrëzojë më së miri një krosim nga ana e mesfushorit Jarmolenko.

Kur mendohej se 45-minutëshi i parë do të mbyllej me avantazhin e ukrainasve, erdhi goli i barazimit për Suedinë.

Në minutën e 43, ylli i Lajpcig, Forsberg shënoi golin e baraspeshës. Gol me fat ky për Suedinë, pasi topi u devijua nga një prej mbrojtësve të Ukrainës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një i vd*kur dhe tre të plagosur për ullinjtë, arrestohet autori i tretë

Falë ndërmjetësimit të policisë, është vetëdorëzuar në polici personi që vrau kushëririn e plagosi anëtarët e tjerë të familjes për pronat dy ditë më...

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...