E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Nuk i njohim të arrestuarit”, ja kush është Jak Prenga që u rrëmbye në Kamëz

Pas konfirmimit nga ana e policisë se Jak Prenga kishte gjetur vdekjen kur po transportohej në resortin që do mbahej peng, ka ardhur edhe reagimi i familjes së tij.

Edhe pse nuk është gjetur ende trupi i tij, familja ka hapur dyert e mortit, ndërsa i kanë bërë thirrje shtetit që ta gjejnë sa më shpejt dhe ta sjellin pranë familjes. Në një prononcim për News24, kunati i viktimës, Mark Suli tregon se janë njoftuar nga policia për vdekjen e Prengës.

“Policia na thirri mbrëmë e na tha se ai nuk jeton më. Nuk i njohim të arrestuarit, as ne as personi që është marrë peng, as ka pasur asnjë lloj llogarie me ta. Shteti të gjejë trupin sa më shpejt dhe ta sjellë atë në shtëpi. Autorët të vihen para drejtësisë”, tha ai.

Jan Prenga ishte babai i 5 fëmijëve i cili sipas policisë u mor peng pas një konflikti droge mes një prej vëllezërve të tij dhe vëllezërve Hajri. Ai u mor peng para disa ditësh në rrugën “London” në Kamëz.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...