E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Nga “ferri” në “parajsë”, gjermanët gati ti besojnë Mavrajt…

Nga “ferri” në Greqi, Mërgim Mavraj po shijon “parajsën” e Gjermanisë. Megjithëse situata me klubin e Ingolstadit nuk është ajo e duhura, pasi po lufton për mbijetesë, qetësia nuk mungon te mbrojtësi shqiptar.

Ashtu siç ka ndodhur rëndomtë në ndeshjet e fundit, edhe në takimin ndaj Koln, Mavraj është shpallur lojtari i ndeshjes te Ingolstadi. Futbollisti i Kombëtares ka qenë në nivel të lartë sa i përket ndërhyrjeve, ndërsa te kjo skuadër është kthyer edhe në një “Zot”.

Ekipi gjerman do të hapte një sondazh për futbollistin më të mirë, që e ka fituar Mavraj me diferencë të ndjeshme. Tashmë edhe shiriti i kapitenit në Gjermani mbetet çështje kohe, për liderin e Kombëtares.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...