E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Nëse dështoj, do t’u them se isha pjesë e rrebeshit më të madh gazetaresk”, gazetari i mirënjohur largohet nga Top Channel

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Gazetari Sokol Bregu ka vendosur të largohet nga Top Channel, pas një karriere të gjatë në këtë televizion.

Vetë Bregu thekson se largohet me dëshirën e tij nga Topi, por ndër rreshta jep tre këshilla dhe sekrete, të cilat më shumë tregojnë qejfmbetjen e tij me linjën editoriale të lajmeve dhe disa programeve të tjera.

Ai zbulon ndër rrjeshta se është larguar për një projekt personal në Vizion Plus. Po kështu e mbyll me ironi se nëse dështon, do tu thotë nipërve kur të dalë në pension se ishte pjesë e rrebeshit më të madh gazetaresk në histori.

Statusi

“Në Top Media për herë të parë në 1999 më solli Fatos Baxhaku, dhe në 2005 Sokol Balla. Nëse kam bërë diçka keq, absolutisht që ndjesa shkon për ta. Jam përpjekur të bëjë më të mirën këtu, nëse ia kam arritur apo jo, nuk e di, këtë e ka vlerësuar publiku.

Tani që largohem me dëshirën time, absolutisht më duhet t’i falenderoj të gjithë, por të them dhe tre sekrete dhe këshilla.

Uro të mos jesh objekt kurrë i Edicionit të lajmeve në Top Channel. Në 1986 në Napoli në çdo varrezë kishte banderola, ju nuk e dini ç’keni humbur Diego Armando Maradona, çdo ditë në këtë edicion më është dukur njësoj si ditën e parë. Sikur i drejtohem çdo njeriu në parajsë apo ferr. Ti nuk e di se ç’ke humbur në edicionin e lajmeve në Top Channel!

Uro të mos ia shash kurrë Shqipërinë, Marin Memës, do të gjendesh gjithmonë e më keq. Dhe sekreti më i madh është se qindra e qindra vrasës dhe kriminelë që kam transmetuar në kronikat e mia nuk mund të të bëjnë dot asgjë se ajo që të bën Fiks Fare, jo me armë, por me zë dhe figurë.

Askënd s’kam frikë në gjithçka kam transmetuar. A e di pse? Unë nuk e kam armik Filip Çakulin, përkundrazi e kam mik. Dhe kur njeriu që të bën vdekjen më të tmerrshme në botë vetëm me dy fjalë dhe nje video nuk më ka objektiv, atëherë jam i paprekshëm.

Them faleminderit për çdo njeri që ka punuar për edicionin e lajmeve, sepse janë si një pjesë e imja. Largohem vetë për një projekt personal. Ju them mirupafshim, se “good night” and “good luck”, do ju them nga Vizion Plus.

Ky do të jetë projekti im i karrierës. Nëse dështoj, të paktën nipave të mi në pension, do t’u them unë isha pjesë e rrebeshit më të madh gazetaresk në histori.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...