E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Në fillimet e veta nuk ka qenë “mjaltë”, Ermali flet për lidhjen me Amin

“2 Gisht Mjaltë”, filmi shqiptar i zhanrit komedi romantike, prej disa ditësh po shfaqet në kinema mjaft i suksesshëm, ku protagonistë kryesorë, Ermal Mamaqin dhe Elvana Gjatën.

Mamaqi teksa ishte në “E Diell” për të folur për prapaskenat e këtij filmi na zbuloi se fillimet e lidhjes së tij me Amin nuk ka qenë “fushë me lule”. Prej 9 vitesh të martuar me njëri-tjetrin, Mamaqi tregon:

“Lidhja ime me Amin në kohën kur ne u dashuruam për herë të parë dhe e kuptuam që ishim për njëri-tjetrin, nuk ka qenë e lehtë sidomos për mua, por edhe për të”–ka rrëfyer ai.

“Kemi pasur shumë vështirësi, për disa arsye, por tani unë besoj se periudhën e keqe, pra atë që ndodhet poshtë “2 gisht mjaltit”, e kemi kaluar në fillim kështu që tani, në martesën tonë, kemi vetëm mjaltë”, deklaroi showmen-i shqiptar.

Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi konsiderohen si një ndër çiftet më të pëlqyer dhe më të komentuar të publikut. Ata janë prindër të dy fëmijëve, Joeli dhe Sia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...