E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Ndryshime për botërorin e klubeve, Infantino jep lajmin e madh

Botërori për klube do të mbajë të njëjtin format për të paktën një vit tjetër.

Kjo u konfirmua nga presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, i cili në konferencën për shtyp gjithashtu njoftoi se kompeticioni do të zgjerohet në 24 skuadra sa më shpejt të jetë e mundur.

“Do të luhet në Kinë, nuk kemi ndonjë datë konkrete, do të jetë kompeticioni i klubeve më i bukur në botë.”, tha Infantino.

Botërori i klubeve 2020, e shtyrë për shkak të pandemisë, do të zhvillohet në shkurt 2021 në Katar (1-11 shkurt), ndërsa ajo e vitit 2021 do të mbahet në dhjetor të të njëjtit vit në Japoni.

Të dyja vitet do të mbajnë numrin e 6 ose 7 ekipeve pjesëmarrësit, para ndryshimit të madh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...