E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Hoti tregon çfarë marrëdhënie ka me Ramën dhe opozitën në Shqipëri

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur se ka një komunikim të vazhdueshëm jo vetëm me kryeministrin Edi Rama por edhe me përfaqësuesit e opozitës.

Ai tha se ka komunikim të vazhdueshëm me kreun e qeverisë shqiptare që ndryshon në varësi të problematikave të dy vendeve.

Më tej, Hoti deklaroi se Kosova do t;i bashkohej Mini-Shengenit, pasi ai personalisht beson te parimi i konsultimit për nismat regjionale.

“Marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Tiranës kanë pasur episode por nuk ndikojnë. Komunikimi im me Ramën dhe përfaqësuesit e opozitës është i plotë dhe i përherëshëm, pa protokoll. Jemi dy vende komplimentare. Kontakte me Ramën? Varet prej nevojës, jemi koordinuar bukur dhe mirë, konsultohemi për nismat regjionale. Kemi vendosur që t’i bashkohemi Mini-Shengenit. Besoj tek ky parim.“– tha Hoti në ”Ora News”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...