E shtunë, 6 Mars, 2021
12 C
Tirana

Ndryshim drastik i ish-lojtarit të Interit, shikoni si është transformuar

Ish-mesfushori i Interit, Fredi Guarin u rikthye në futbollin kolumbian pasi kishte luajtur në liga të ndryshme në Europë përfshirë dhe Italinë, duke kaluar nëpër Kinë dhe më pas në Brazil.

Mesfushori 34-vjeçar debutoi me fanellën e Millonarios, pas 15 vitesh, 8 muaj e 9 ditë që nga ndeshja e tij e fundit në Kolumbi ndaj Envigado. Ai hyri në pjesën e dytë, në fitoren 1-0, dhe mori kritika nëpër rrjet për peshën e tij të madhe.

Debutimi i Fredi Guarin është padyshim një nga më të rëndësishmit në futbollin kolumbian për vitin 2021.

Mesfushori u kthye në vendlindje për të veshur ngjyrat e ekipit të dashurisë së tij dhe këtë të shtunë ai bëri paraqitjen e tij zyrtare, në fitoren 1-0 ndaj Envigado, duke luajtur nga minuta 70’. Shumë tifozë e kritikuan pamjen e tij fizike pasi kishte shtuar kilograme të tepërta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...