E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Ndërroi jetë në moshë të re, Mziu inauguron rrugën që mban emrin e këshilltares së PD-së

Kryebashkiaku në ikje i Kamzës, Xhelal Mziu i ka vënë një rruge në Paskuqan emrin e ish-përfaqësueses së PD-së në këtë bashki, “Erisa Fatmir Poleshi”, e cila pak ditë më parë ndërroi jetë në mënyrë të papritur.

Përmes një postimi në Facebook, Mziu vlerësoi personalitetin dhe kontributin që Erisa dha gjatë vendimmarrjes komunitare. Në ceremoni ishin të pranishëm të afërm të familjes, miq, dashamirës si dhe autoritete të tjera të Bashkisë.

Postimi i plotë:

z.Xhelal Mziu: Vendos emrin e rrugës “Erisa Fatmir Poleshi”, në Paskuqan

Kryetari I Bashkisë Kamëz, z.Xhelal Mziu ka vendosur emrin një rruge të investuar në Njësinë Administrative Paskuqan “Erisa Fatmir Poleshi”, në nderim të Këshilltares, e cila u nda nga jeta pak kohë më pare.
Kryebashkiaku Mziu, në fjalën e Tij të mbajtur në këtë ceremoni të veçantë, vlerësoi personalitetin dhe kontributin e jashtëzakonshëm që Erisa dha gjatë vendimarjes komunitare, duke mos hezituar në asnjë rast për të aprovuar zbatimin e projekteve madhore në zhvillimin dhe ndryshimin rrënjësor të Bashkisë Kamëz.
Në këtë ceremoni ishin të pranishëm të afërm të familjes, miq, dashamirës si dhe autoritete të tjera të Bashkisë.
Të gjithë të pranishmët vlerësuan jashtë mase këtë dekorim që ju bë Erisës nga z.Xhelal Mziu, kryetar I Bashkisë Kamëz, për vendosjen e emrit një rruge të investuar në Njësinë Administrative Paskuqan, në nder të personalitetit të saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...