E martë, 23 Shkurt, 2021
2 C
Tirana

Ndahet nga jeta aktorja e famshme e ‘Game Of Thrones’

Aktorja e njohur britanike, Diana Rigg, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 82-vjeçare.

Ajo njihet më së shumti për rolet e saj si Emma Peel në serinë filmike, “The Avengers” dhe Olenna Tyrell në serialin “Game of Thrones”.

Lajmi u bë i ditur nga menaxheri i saj, i cili u shpreh: “Ajo ka vdekur paqësisht në mëngjesin e sotëm, teksa ka qenë në shtëpi me familjen e saj, e cila ka kërkuar privatësi në këtë kohë të vështirë”.

Aktorja ka lënë pas një karrierë të gjatë me rolet e saj nëpër teatro, por njihet edhe për paraqiten e saj në filmin James Bond, në të cilin ajo martohet me një spiun britanik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...