E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Nazarko elozhe Ramës: Ka cilësitë e Zogut dhe oratorinë e Nolit

Edhe pas lajmit se kancelarja Angela Merkel nuk i dha ende premtim Edi Ramës dhe Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE, ndonjë prej gazetarëve dhe analistëve nuk nguron të thurë lavde për Edi Ramën.

As këtë herë Merkel nuk i jep Shqipërisë premtim për negociatat e anëtarësimit me BE”. Me këtë titull agjencia e lajmeve Reuters në gjuhën gjermane ka qenë e para  që ka botuar lajmin pas takimit Rama Merkel Berlin.

Gjithashtu, po sot ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj deklaroi se kryeministri Edi Rama është në ankth të madh nëse do të hapën apo jo negociatat me BE-në. Mustafaj theksoi se vizita e Ramës është nul dhe nuk ka ndikim për qëndrimin e vendeve skeptike, siç është Gjermania apo Franca.

Ndërsa, analisti dhe gazetari i njohur Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin Arena të Dritan Hilës në Ora News tha se Rama zotëron cilësitë e Ahmet Zogut në diplomacinë e jashtme dhe oratorinë e Fan Nolit.

Për mendimin tim, sektori më i mirë ku Rama lundron shkëlqyeshëm, është politika e jashtme. Te Rama mishërohen cilësitë më të mira të Ahmet Zogut në diplomacinë e jashtme dhe oratoria e Fan Nolit”, deklaroi Nazarko.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...