E enjte, 9 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Mungon shtrëngimi i duarve, por Buffon dhe Agnelli kanë vendosur gjithcka

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

Kishte ngritur një skemë mashtrimi, policia kap 24-vjeçaren e cila ishte në kërkim

Blutë e Tiranës kanë vënë në pranga një 24-vjeçare me inicialet D.S., ndërsa Gjykata e Shkallës Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Nuk pati shtrëngim duarsh për shkak të Koronavirusit, por Gigi Buffon dhe presidenti Agnelli kanë marrë së fundmi një vendim të madh.

Duket se gardiani 42-vjeçar kërkon të thyejë çdo rekord teksa mediat italiane raportojnë se palët kanë arritur akordin nëpërmjet një telefonate për të vazhduar bashkëpunimin edhe për një tjetër sezon.

Firma do të hidhet sa më shpejt ndërkohë që nuk do të ketë asnjë reduktim në aspektin financiar, portieri veteran do të përtojë sa në sezonin aktual.

Legjenda e bardhezinjve u rikthye këtë vit te Juventus pas një aventure njëvjeçare me PSG dhe pritej të luante sezonin e fundit me “Zonjën e Vjetër”, por Gigi ka një tjetër plan duke zgjedhur të rinovojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjermania e prerë: Keqardhje që reforma zgjedhore nuk është miratuar ende

Një nga drejtuesit kryesorë të CDUCSU në Gjermani, Johan Wadephul, ka kërkuar miratimin pa ndryshim të marrëveshjes mes palëve për Kodin Zgjedhor në Shqipëri. Ai...

SHBA, Gjykata e Lartë vendos për taksat e presidentit

Gjykata e Lartë e SHBA e bëri të qartë të enjten se një prokuror i qytetit të Nju Jorkut ka të drejtë të shikojë...

Hashim Thaçi takohet me Metën në Durrës

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me homologun kosovar, Hashim Thaçi në zonën e Gjirit të Lalzit në Durrës. Takimi mes dy zyrtarëve vjen 4...

Luis Suarez mban gjallë shpresat e Barcelonës

Barcelona nuk dorëzohet për titullin kampion. Katalanasit mposhtën 1-0 Espanyol në derbi, duke i dërguar rivalët e qytetit një kategori më poshtë. Espanyol vulosi rënien në...

Si ta përballoni më lehtë tradhtinë

Sigurisht që s’është e lehtë të shëroheni nga tradhëtia, e çfarëdollojtë qoftë ajo! Mirëpo duke ndjekur hapat e mëposhtëm, të sugjeruar nga ekspertët, shërimi mund...