E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Mourinho qartëson të ardhmen, ja ku do ta shohim sezonin e ardhshëm

Jose Mourinho u shkarkua pak javë më parë nga pankina e Manchester United dhe është duke shijuar një periudhë pushimi. Ai ende nuk ka vendosur se me kë skuadër të madhe europiane do të impenjohet.

Gjithsesi aludimet duket se nisin të marrin një trajtë më konkrete, pas kësaj fundjave, me portugezin që është parë këtë të diel duke monitoruar talentet e ligës së parë franceze. I orientuar drejt së ardhmes, kontroversi Mourinho deklaron se nuk i ndjek më takimet e “djajve të kuq”.

“Më mungon interesi për të parë ndeshjet e United, në këtë mënyrë nuk e pashë as disfatën e tyre ndaj PSG-së. Preferoj të shoh disa takime herë pas here, por fokusi është në kampionatet e tjera nga ai anglez. Njoh çdo lojtar në detaje, në Premeir League. Tanimë mund ta imagjinoj veten si trajner në kampionatin francez, jam një njeri që ka ushtruar profesionin e tij në katër shtete të ndryshme, kjo sepse më pëlqen të mësoj dhe të njoh kultura të reja, ndaj impenjimi im në një kampionat të ri do të ishte një eksperiencë fantastike.

Aktualisht po shijoj qetësinë dhe kohën e lirë nga angazhimet. I jam përkushtuar familjes dhe miqve, ndërkohë që po shqyrtoj me kujdes opsionet për aventurën e re. Të qëndrosh dy-tre muaj pushim është diçka e mire, por më shumë se kaq kthehet në stres. Kisha mundësinë të qetësohesha dhe refketoja, dhe tani do rikthehem më i fortë se më parë. Projekti im si trajner nis pikësëpari me përmirësimin vetjak për t’iu përkushtuar më pas pasionit tim, futbollit”, tha Mou.

Shkarkimi i Mourinhos ndodhi dhjetorin e shkuar, pas disfatës 3-1 ndaj Liverpoolit dhe që atëherë emri i tij është lakuar për një rikthim tek Real apo zikaltrit e Interit, gjithsesi, prononcimi i fundit nga portugezi lë të hapur pistën e shumëpërfolur për një aventurë të re tek kampionët e Francës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...