Shqipëria

Moti i keq/ Ngrin liqeni i Komanit, izolohen disa zona


               Publikuar në : 08:29 - 12/01/19 A.F

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e borës kanë pushtuar vendin, duke krijuar probleme në akset rrugore. Liqeni i Komanit ka ngrirë, ndërsa malet përreth janë zbardhur nga bora.

Situata vazhdon të jetë edhe më e vështirë në fshatrat e thellë të Dibrës dhe Kukësit, pasi banorët e këtyre rrethinave janë izoluar duke mbetur pa rezerva ushqimore.

Probleme ka dhe në Pukë e Kukës si dhe Korçë. ARRSH njofton se në akset Mjedë – Pukë – Fushë Arrëz –Kukës, qarkullohet me zinxhir.

Po ashtu në aksin Skuraj – Burrel – Klos – Peshkopi, rruga është e kalueshme me zinxhir. Trashësia e dëborës në këtë zonë shkon deri në 50 cm.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT